Jump to content

2017.07.08 SHAGA Gdynia - Skirmish turniej 50 renown


Malin

Recommended Posts

Turniej Skirmish 50 renown. Age of Sigmar - czyli przesuwamy figurki na mniejszą skalę niż zwykle ;)
 

logo.png.fe224cb9a0cb8ed9d1457ae12b865155.png


Zasady:

Składamy rozpiski na 50 renown points zgodnie z zasadami opisanymi w podręczniku do Skrimisha. Armie można wybierać w oparciu o nieoficjalny podręcznik dostępny w pierwszym poście poniższego tematu:

 

Grafik:
10:00-10:10 zapisy
10:10-10:50 1 bitwa (Clash at dawn)
10:50-11:30 2 bitwa (Treasure Hunt)
11:30-12:10 3 bitwa
(Seize the Relic)

 

Punktacja:
20-0 major
15-5 minor
10-10 remis
Bye 10 i 3 małe punkty

 

poza dużymi punktmai można dostać małe punkty, liczymy punkty za zabite modele przeciwnika, wyniki odejmujemy od siebie, i sprawdzamy w tabelce poniżej ile małych punktów nam przysługuje:

Różnica|Małe punkty

1-10|1MP

11-20|2MP

21-30|3MP

31-40|4MP

41-50|5MP

Kazik rozwalił modeli za 48 punktów, Krystian za 19 punktów:

48-19=29

czyli Kazik dostaje 3 Małe Punkty (3MP) do klasyfikacji ogólnej

 

 

Ocena Malowania:

1p - za kostki, miarki,

1p - za warscrolle i rozpiskę,

1p - nie ma proxów w armii,

procent pomalowania

0-49% = 0p

50-99% = 1p

100% = 2p

W sumie do zgarnięcia 5 punktów.

 

Wpisowe 5zł, wejściówki w 10% zostają w sklepie, reszta na nagrody w postaci talonów do wykorzystania w SHADZE. Jak to będzie wyglądać, ustalimy na miejscu z Kasią lub Tomkiem w dniu turnieju

W razie jakichkolwiek pytań pisać i pytać ?

Temat zostanie rozpropagowany na kilku stronach na FB.

 

SIŁA!

Malin

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nozdormu said:

Można zmieniać skład warbandy pomiędzy grami? 

Hej,

 

Niestety nie.

Nie chcę zabrzmieć tu jak jakiś tyran, ale akurat ten wątek dyskutowaliśmy po turnieju ostatnio. Na ten moment takiej opcji nie będzie. Z tego względu, że nie mamy jakichś zasad, czy innych wytycznych co do tego jak by taka zmiana miała wyglądać. Możliwość taka może się skończyć tym, że w pierwszej gra jedna osoba zagra Chaosem, w drugiej Death a w 3 Destruction na przykład.

Żeby było prościej, na ten moment takiej opcji nie ma.

 

Ale temat powraca, więc jest nim zainteresowanie. Zastanowimy się nad jakimś rozwiązaniem i przedstawimy różne opcje, albo po prostu je przetestujemy ;)

 

W sobotę mnie nie ma na turnieju, ale w kolejny poniedziałek jestem (17 lipca), ten turniej jeszcze zagramy normalnie, bez zmian armii. Ale na 17tego przygotuję jakieś zasady co do zmieniania rozpisek między grami, obgadamy je i wymyślimy co dalej robić ;)

 

SIŁA!

Malin

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7.07.2017 at 0:14 PM, Malin said:

Nie chcę zabrzmieć tu jak jakiś tyran, ale akurat ten wątek dyskutowaliśmy po turnieju ostatnio. Na ten moment takiej opcji nie będzie. Z tego względu, że nie mamy jakichś zasad, czy innych wytycznych co do tego jak by taka zmiana miała wyglądać. Możliwość taka może się skończyć tym, że w pierwszej gra jedna osoba zagra Chaosem, w drugiej Death a w 3 Destruction na przykład.

Rozumiem tą decyzję i nie twierdzę, że jest zła. Chociaż osobiście w samym fakcie grania różnymi sojuszami żadnej herezji nie widzę. Bardziej w takim przypadku by mnie natomiast niepokoiło, że wiedząc kim gra twój następny przeciwnik, istnieje możliwość wymieniania swojej warbandy tak aby go kontrowała.

Jedyna opcja modyfikowania składu warbandy proponowana w zasadach Skirmisha została opisana na str. 21 w części Tournaments i polega ona na zwiększaniu limitu punktowego o 10 z każdą grą. W kampanii, w której jest również możliwość powiększania warbandy, obowiązuje zasada, że można dodawać nowe jednostki, ale nie można usuwać już się w niej znajdujących. 

 

A dzisiaj na Skirmsha postaram się być na drugą grę. Pierwszą najwyżej poddam. Mam nadzieje, że jest taka możliwość?

Link to comment
Share on other sites

Tak wstępnie, bez większego zastanowienia się bym widział to tak:

20-30 punktów w rozpisce jest stałe (czyli pewnie heros i jakiś tam model czy dwa), pozostałe punkty mozna wymieniać przed grą i dobić do pełnej 50. Gracze informują się czym grają (jakim sojuszem) i wtedy w oparciu o to, uzupełniamy sobie rozpę i gramy. Tak chyba by było najprościej.

Wariant drugi, to robimy 2 rozpiski w obrębie jednego sojuszu i wybieramy jedną z nich przed grą i wio.

@Nozdormu wpadaj jak tylko będziesz mógł i wkraczaj do gry ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...